Телефон для довідок
(0532) 60-60-51

Історія

Поліклінічне відділення обласної дитячої лікарні побудоване в 1956р., стаціонар в 1959р. В поліклініці ОДКЛ надається консультативно–діагностична та лікувально-профілактична допомога дітям та підліткам області, яка забезпечується фахівцями за 27 спеціальностями. Крім того, в консультативній поліклініці ведуть прийом головні позаштатні експерти Департаменту охорони здоров'я Полтавської облдержадміністрації за дитячими напрямами  та співробітники кафедр Полтавського державного медичного університету.

З квітня 2005 року у складі анестезіологічного відділення з ліжками для інтенсивної терапії Полтавської обласної дитячої клінічної лікарні відкрито блок інтенсивної терапії для новонароджених.

Крім того, обладнано реанімобіль та сформована виїзна неонатологічна бригада для надання допомоги новонародженим в  закладах охорони здоров'я області, а в разі необхідності їх транспортування.

З грудня 2006 року в структурі ПОДКЛ відкрито обласний Центр реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи на 20 стаціонарних ліжок. Метою створення його було допомога дітям з інвалідністю досягти оптимального фізичного, психологічного та соціального рівня адаптації в суспільстві.

На базі обласної дитячої клінічної лікарні функціонують параклінічні служби: функціональна і ультразвукова діагностика, ендоскопічна, рентгенографічна служба, клініко-діагностична лабораторія.

З січня 2009 року  відкрито Відділення інтенсивного виходжування та реабілітації новонароджених, яке обладнане слідкуючою апаратурою та апаратурою для респіраторної підтримки. Створені умови для реабілітації новонароджених з екстремально малою вагою. 

В 2012 році було відкрито Центр розвитку дітей раннього віку в складі відділення інтенсивного виходжування те реабілітації новонароджених. З 2018 року Центр став окремим структурним підрозділом багатопрофільної  Полтавської обласної дитячої клінічної лікарні.  Центр є навчальним, корекційно-відновлювальним спеціалізованим реабілітаційним підрозділом, який забезпечує виконання системи заходів з покращення якості та зниження інвалідизації дітей, які народилися передчасно або хворими.

Центр надає організаційно методичну допомогу медичним працівникам закладів охорони здоров'я області по впровадженню галузевої програми «Підтримки грудного вигодовування дітей в Україні», та проводить сертифікацію закладів, що надають допомогу матерям і дітям на відповідність статусу «Лікарня, доброзичлива до дитини».

В 2013 році створений обласний Центр дитячої імунології. Центр забезпечує планування, отримання вакцин, придбаних за кошти Державного бюджету, веде їх розподіл в лікувально-профілактичні заклади міст та районів області, а також контролює порядок їх зберігання, дотримання «холодового ланцюга», використання. Аналізує стан специфічної профілактики «керованих» інфекцій по містам і районам області, своєчасність охоплення щепленнями, обґрунтованість медичних відводів, здійснює консультації дітей.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2015р. № 1024 «Про затвердження нормативу забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку на 10 тис. населення», наказу Міністерства охорони здоров'я України від 01.02.2016 №51 «Про затвердження Методики щодо забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку на 10 тис. населення» та з метою оптимізації ліжкового фонду з 01.01.2016 року в Полтавській обласній дитячій клінічній лікарні здійснено скорочення відділення інтенсивного виходжування та реабілітації новонароджених на 10 стаціонарних ліжок. 

Підприємство є учбовою базою кафедр  педіатрії №№ 1,2  Полтавського державного медичного університету та Полтавського базового медичного коледжу, а також базою підготовки лікарів-інтернів, лікарів сімейної медицини та підвищення професійної підготовки практикуючих лікарів-педіатрів, лікарів-анестезіологів дитячих та лікарів-педіатрів-неонатологів.

Згідно рішення пленарного засідання двадцять другої сесії сьомого скликання Полтавської обласної ради № 920 від 19.10.2018 року Полтавська обласна дитяча клінічна лікарня з 27 грудня 2018 року реорганізована шляхом перетворення в Комунальне підприємство «Полтавська обласна дитяча клінічна лікарня Полтавської обласної ради» (скорочене найменування КП «ПОДКЛ»).

Ліжковий фонд КП "ПОДКЛ" складає 110 ліжок: неврологічного, нефрологічного, кардіоревматологічного, гастроентерологічного, алергологічного профілю, реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи, для дітей раннього віку, анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії, інтенсивного виходжування новонароджених.

Згідно рішення пленарного засідання десятої позачергової сесії восьмого скликання Полтавської обласної ради від 24 грудня 2021 року № 377 підприємство перебуває в стадії реорганізації, шляхом приєднання до комунального підприємства "Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В.Скліфосовського Полтавської обласної ради".