Телефон для довідок
(0532) 60-60-51

Про лікарню

Полтавська обласна дитяча клінічна лікарня заснована в 1956-1959 роках та включає стаціонарну та поліклінічну службу, параклінічні відділення. Лікарня обслуговує дитяче населення міст та районів області, надає лікувально-консультативну допомогу за направленнями територіальних лікувально-профілактичних закладів, проводить консультативну роботу в усіх дитячих лікувально-профілактичних закладах як в планових, так і в термінових випадках.

Штатний розпис лікарні становить 560,5 штатних одиниць, в тому числі: лікарів 116,5 посад, сестер медичних 224,5 посад.

Стаціонарна служба має 190 спеціалізованих ліжок, у відповідності до профілізації ліжок працює 6 спеціалізованих відділень:

  • педіатричне відділення №1, в якому є кардіоревматологічні та гастроентерологічні ліжка;
  • педіатричне відділення № 2 з ліжками алергологічними, нефрологічними та для дітей раннього віку;
  • неврологічне;
  • відділення інтенсивного виходжування та реабілітації новонароджених;
  • анестезіологічне відділення з ліжками для інтенсивної терапії ,в складі якого виїзна неонатологічна бригада невідкладної допомоги та інтенсивної терапії;
  • Центр реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи;

Поліклінічна служба складається із консультативної та територіальної, обласного діагностично-реабілітаційного Центру для дітей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС (відкрито в червні 2000 року), сурдологічного центру, «Клініки дружньої до молоді» (працює з січня 2005 року).

Консультативна допомога забезпечується висококваліфікованими спеціалістами за 29 спеціальностями. В поліклініці ведуть консультативний прийом обласні дитячі спеціалісти, завідуючі стаціонарними відділеннями, спеціалісти Української медичної стоматологічної академії. Консультативні висновки про стан здоров’я дітей та рекомендації щодо їх подальшого медичного спостереження видаються батькам в першу добу в 99,6% випадків. Середньомісячна кількість відвідувань в поліклініці в 2009 році склала 569 при плановому показнику 369.

Параклінічні відділення забезпечують комплексні заходи по своєчасному, повному та якісному обстеженню і лікуванню дітей із застосуванням найсучасних методів та новітньої апаратури. До складу параклінічних відділень входять: приймальне відділення, клініко-діагностична лабораторія, рентгенкабінет, фізіотерапевтичне відділення, відділення ультразвукової та функціональної діагностики.

Фахівцями лікарні щомісяця проводяться консультативні огляди дітей в районах області з проведенням лабораторних та функціональних обстежень, надається невідкладна допомога новонародженим з використанням реанімобіля для їх транспортування.

Господарська діяльність лікарні забезпечується харчоблоком, пральнею, стерилізаційною та гаражем.

Заклад є учбовою базою кафедри госпітальної педіатрії та дитячих інфекційних хвороб Української медичної стоматологічної академії та Полтавського базового медичного коледжу, а також базою підготовки лікарів-інтернів, лікарів сімейної медицини та підвищення професійної підготовки практикуючих лікарів-педіатрів.